شرکت فنی مهندسی سمیرغ نت پاسارگاد با نام تجاری دکتر تک به شماره ثبت 24213

نصب و راه اندازی سانترال

ما در راستای ارائه خدمات پسیو شبکه و در جهت تکمیل سرویس‌ها و خدمات شبکه خود در زمینه نصب و راه اندازی سانترال فعالیت می‌کنیم. شرکت فنی مهندسی دکتر تک ارائه دهنده خدمات در حوزه تعمیر و نگهداری سیستم‌های تلفنی سانترال برای شرکت‌ها و یا جابه‌جایی تجهیزات تلفنی آن‌ها به محل جدید و پیاده‌ سازی آن می‌باشد.

سانترال چیست؟

 

دستگاه سانترال مانند یک مرکز مخابراتی عمل می کند. دستگاه های سانترال در شرکت ها، مراکز اداری و سازمان ها برای مدیریت خطوط تلفن (داخلی و خارجی) مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند طوری برنامه ریزی شوند که بر اساس نیاز های شرکت بیشترین بهره وری را داشته باشند.
مدیریت خطوط مخابراتی به وسیله سانترال بسیار آسان است. مهمترین وظیفه این دستگاه اشتراک گذاری خطوط تلفن شهری بین داخلی ها بدون دخالت نیروی انسانی است. به عبارت دیگر می توان ارتباطات تلفنی مجموعه را از این طریق بهبود بخشید.
سانترال، امکاناتی نظیر مدیریت خطوط شامل تفکیک و توزیع آن‌ها، همچنین تشکیل صف و پاسخگویی به تماس های مشتریان را در اختیار هر مجموعه قرار می دهد.
سانترال چیست؟
دستگاه سانترال مانند یک مرکز مخابراتی عمل می کند. دستگاه های سانترال در شرکت ها، مراکز اداری و سازمان ها برای مدیریت خطوط تلفن (داخلی و خارجی) مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند طوری برنامه ریزی شوند که بر اساس نیاز های شرکت بیشترین بهره وری را داشته باشند. مدیریت خطوط مخابراتی به وسیله سانترال بسیار آسان است. مهمترین وظیفه این دستگاه اشتراک گذاری خطوط تلفن شهری بین داخلی ها بدون دخالت نیروی انسانی است. به عبارت دیگر می توان ارتباطات تلفنی مجموعه را از این طریق بهبود بخشید. سانترال، امکاناتی نظیر مدیریت خطوط شامل تفکیک و توزیع آن‌ها، همچنین تشکیل صف و پاسخگویی به تماس های مشتریان را در اختیار هر مجموعه قرار می دهد.

فواید استفاده از سانترال

منشی خودکار:
یکی از کاربردهایی دستگاه سانترال داشتن یک منشی خودکار است که به طور شبانه روزی تماس های ورودی را پاسخ می‎دهد. با وجود این تکنولوژی نیاز شرکت به یک نیرو برای پاسخ دادن به تلفن کمتر می‎شود. همچنین منشی خودکار بلافاصله بعد از اولین بوق به تماس های ورودی پاسخ می دهد. از سوی دیگر به دلیل اینکه برخی از تماس های ورودی در ساعات غیراداری صورت می‎گیرد، منشی خودکار قادر به پاسخگویی جهت راهنمایی خواهد بود.
استفاده بهینه از خطوط شهری کم:
زمانی که تعداد زیادی کارمند در شرکت مشغول کار باشند و هر یک عهده دار یک مسئولیت خاص باشد، با خطوط شهری می‎توان برای هر یک از آنها یک خط داخلی تهیه کرد. در این صورت هر یک از کارمندان به طور مشخص می‎دانند کدام تماس مربوط به آنهاست. پس وقت و زمانشان صرف پاسخگویی به تماس های همکارانشان نمی شود. همچنین مسئولیت‎ها ‎و وظایف در پاسخگویی به تلفن برای هر یک از کارمندان مشخص می‎شود که تداخلی با هم پیدا نمی کند.
ارتباطات داخلی رایگان می‎شود:
یکی دیگر از مزیت‎ها ‎و قابلیت های دستگاه سانترال ارتباط بین خطوط داخلی در شرکت است. به طوری که ارتباط تلفنی داخل سازمانی رایگان و راحت می‎شود. این قابلیت برای شرکت‎ها ‎و سازمان های بزرگ کاربرد دارد. زمانی که یکی از کارمندان بخواهد با بخش دیگر سازمان ارتباط برقرار کند، تماس او راحت و بدون هزینه خواهد بود. با این قابلیت ارتباطات بین کارمندان سریع تر و بدون هزینه انجام می‎شود که بازدهی شرکت را بیشتر می‎کند.
امکان بررسی شبکه تلفن های شرکت به صورت لحظه ای:
از دیگر قابلیت هایی استفاده از دستگاه سانترال باید به قابلیت گزارشگیری و مانیتورینگ لحظه به لحظه شبکه تلفن های شرکت اشاره کرد. به طوری که مدیریت شرکت می‎تواند تمامی تماس های ورودی را تحت نظر داشته باشد. در صورت اهمیت هر یک از تماس‎ها ‎و در صورت نیاز به بررسی آنها، اطلاعات لحظه به لحظه در اختیار مدیر و یا سایر کارکنان شرکت قرار می‎گیرد.
قابلیت تنظیم محدودیت تماس:
تنظیم محدودیت زمانی کاربرد دارد که شرکت بخواهد از تماس کارکنان با خارج از سیستم جلوگیری کند. این کار اغلب به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه صورت می‎گیرد. برای مثال جلوگیری از تماس کارکنان با شماره های خارج از کشور یکی از این موارد است. در حالی که شرکت به این نوع تماس‎ها ‎هیچ نیازی ندارد و کارکنان تنها برای امور شخصی از تلفن شرکت استفاده می‎کنند. با وجود این قابلیت، کنترل و مدیریت شرکت به شکل راحت تر و محترمانه تری انجام می‎شود.
سانترال امنیت بالای تماس‎ها ‎را تضمین می‎کند:
امنیت بالای تماس‎ها ‎و شبکه های داخلی سازمان یکی از مهمترین مواردی است که باید در دستگاه سانترال مورد توجه قرار بگیرد. البته در سانترال پاناسونیک به این موضوع توجه زیادی شده است. در صورت استراق سمع تماس های ورودی و خروجی سازمان ممکن است بخشی از اطلاعات توسط رقبا ربوده است. این موضوع ممکن است صدمات زیادی را متوجه شرکت‎ها ‎و سازمان‎ها ‎کند. این در حالی است که دستگاه سانترال با اطمینان بالا، از ورود شخص سوم در مکالمات جلوگیری می‎کند.
جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان:
یکی دیگر از مزیت های استفاده از دستگاه سانترال پاناسونیک جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان و تماس های ورودی است. به طوری که با پاسخگویی سریع و به موقع و راهنمایی سریع تماس گیرنده به داخلی مورد نظر از اتلاف وقت او جلوگیری‏ می‎‎شود. همچنین به دلیل اینکه با داخلی های متعدد هیچ خطی اشغال نمی شود، تماس گیرنده در زمان کوتاه با داخلی مورد نظر تماس برقرار‏ می‎‎کند.
خدمات نصب سانترال شرکت فنی مهندسی دکتر تک
  • مشاوره رایگان
  • خرید و پشتیبانی سانترال Panasonic
  • نصب و راه‌اندازی سخت‌افزاری سانترال Panasonic
  • خدمات کابل‌کشی برای راه‌اندازی سانترال Panasonic
  • نصب و راه‌اندازی تلفن گویا
  • نصب و راه‌اندازی شنود تلفن
  • نصب و راه‌اندازی Voip
  • نصب و راه‌اندازی سیستم‌های CallCenter
  • نصب و راه‌اندازی سیستم ضبط مکالمات

شرکت فنی مهندسی دکتر تک در زمینه خدمات شبکه، نصب و راه اندازی سانترال و UPS، راه اندازی اتاق سرور، خدمات پسیوشبکه و اکتیو شبکه و ... آماده عقد قرارداد پشتیبانی شبکه با شرکت‌های کوچک و بزرگ می‌باشد.

برای تماس با ما کلیک کنید.