شرکت فنی مهندسی سمیرغ نت پاسارگاد با نام تجاری دکتر تک به شماره ثبت 24213

تعمیرات تخصصی پرینترهای چندکاره

پرینترهای همه کاره به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند، به خصوص در سازمان‌های کوچک، که در آن‌ها استفاده از فضای میز و فن‌آوری هر دو باید به حداکثر برسند. با این حال، مدل‌های بی شمار، ویژگی‌ها و کارایی‌های مختلف می‌توانند در هنگام تحقیق و انتخاب یک پرینتر باعث سردرگمی شوند. به طور مثال ویژگی‌هایی چون اسکنرهای تخت و رزولوشن: به طور مثال عملکرد هایی از قبیل چاپ، کپی، اسکن، و فکس.  در زمان تصمیم‌گیری برای خرید باید به عوامل مختلفی فکر کنید. در نظر گرفتن این ده عامل هنگام ارزیابی پرینترها، به ساده‌سازی فرآیند خرید کمک خواهد کرد.

ده عامل مهم ارزیابی پرینتر چندکاره

۶: اتصال شبکه
اتصال شبکه عاملی حیاتی است که هنگام خرید یک پرینتر چندکاره باید در نظر گرفته ‌شود. اگر یک دستگاه چندکاره قرار است توسط کاربران متعدد یا کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گیرد، چه برای اسکن یا چاپ، دستگاهی را انتخاب کنید که شامل یک رابط شبکه اینترانت یکپارچه باشد. بدون اتصال شبکه‌ای، ظرفیت سرویس پرینتر چندکاره محدود به یک کامپیوتر منفرد خواهد شد.
۷: اتصال بی‌سیم
گزینه دیگر برای اتصال در یک پرینتر چندکاره (علاوه بر یک اتصال سیمی)، اتصال بی‌سیم LAN است. در محیط‌هایی که در آن بسیاری از لپ‌تاپ‌ها (یا کامپیوترهای رومیزی متصل به شبکه محلی از طریق یک شبکه بی‌سیم) نیاز به چاپ یا دریافت اسکن از دستگاه چندکاره دارند، قابلیت شبکه بی‌سیم ضروری است. هنگام انتخاب یک دستگاه چندکاره که کامپیوترها با استفاده از اتصالات بی‌سیم متصل خواهند شد، اطمینان حاصل کنید که دستگاه با شبکه بی‌سیم موجود سازگار است.
۸: پشتیبانی درایور
کاربران اپل مکینتاش، لینوکس و حتی سیستم‌عامل ویندوز (از جمله ویندوز ۲۰۰۰ و ویندوز ۹۸) باید بررسی کنند که آیا  تولیدکنندگان پرینتر از سیستم‌های عامل آن‌ها پشتیبانی می‌کنند یا خیر. پشتیبانی درایور اساسا برای سیستم‌های ویندوز XP استاندارد است، اما سازمان‌ها هنوز هم باید بررسی کنند که مدل‌های پرینتر چندکاره از ویندوز ویستا نیز پشتیبانی می‌کنند یا خیر. بدون درایور و پشتیبانی از چاپ، تصویربرداری، و نرم‌افزار فاکس، کاربران دیگر سیستم‌های عامل ممکن است قادر به استفاده از دستگاه چند کاره نباشند.
۹: چاپ دورو
چاپ دورو، عنصری است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. سازمان‌هایی که نیاز به چاپ هر چیزی از گزارش‌ها گرفته تا فرم با استفاده از هر دو طرف یک ورق کاغذ دارند، در صورتی که یک دستگاه چندکاره خریداری کنند که از چاپ دو طرفه پشتیبانی نمی‌کند، بسیار بدشانس خواهند بود. بررسی کنید که مدلی که شما انتخاب می‌کنید منطبق با نیازهای سازمان باشد.
۱۰: دسترسی به کارتریج جایگزین
چه دستگاه شما جوهر افشان باشد یا لیزری تعویض کارتریج هزینه خواهد داشت. البته این هزینه یک طرف ماجراست و پیدا کردن کارتریج جایگزین طرف دیگر آن به شمار می‌رود. اگر به خاطر قمت پایین به سمت خرید یک مدل از رده خارج شده و یا نام‌های تجاری کم‌تر شناخته‌شده بروید، پیدا کردن جوهر جایگزین مشکل خواهد بود. از آنجا که جوهر کارتریج ها اغلب در زمان نامناسب  تمام می‌شوند (مانند شب قبل از یک ارائه مهم)، توانایی پیدا کردن سریع جایگزین ها در فروشگاه‌های عرضه محلی می‌تواند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. با اعتماد به مارک‌های معروف، و با استفاده از کارتریج های جوهری تهیه‌شده توسط سازنده اصلی، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که جوهر جایگزین به راحتی در دسترس است و همچنین به خوبی نسخه اولیه کار می‌کند.
۱: کارکرد 
سوال اول  هنگام تحقیق درباره خرید یک پرینتر چندکاره این است که پرینتر چه کارکردهایی را باید فراهم کند. پرینترهای چند کاره علاوه بر استفاده به عنوان یک پرینتر، به طور معمول باید شامل اسکن، کپی و در برخی موارد تکنولوژی‌های دورنگار باشند. البته تولیدکنندگان با فشارهای قیمت‌گذاری بی‌رحمانه‌ای مواجه هستند. برای کمک به حفظ  قیمت رقابتی، آن‌ها اغلب باید کیفیت موتورهای چاپ و اسکن را قربانی قابلیت‌های دیگر درون یک دستگاه کنند. بنابراین، باید به دقت آن کارکردهایی را در نظر بگیرید که مورد نیاز سازمان شما است. با انتخاب یک دستگاه که فقط دارای کارکردهای مورد نیار است، و نادیده گرفتن عملکردهای غیرضروری، می‌توانید هزینه دستگاه را کاهش دهید و در عین حال کیفیت بالاتری از کارکردهای موجود در دستگاه دریافت کنید. چاپ عکس ویژگی دیگری است که در یک پرینتر  همه منظوره ارایه می‌شود. اگر شما اغلب نیاز به چاپ عکس با کیفیت داردید، اطمینان حاصل کنید مدلی که انتخاب می‌کنید از چاپ عکس پشتیبانی می‌کند. حداقل، چنین مدل‌هایی باید از اندازه‌های مختلف کاغذی از جمله ۴ * ۶، ۵ * ۷، و ۸ * ۱۰ و همچنین چاپ رنگی با رزولوشن حداقل ۴۸۰۰  تا ۱۲۰۰ پیکسل پشتیبانی کنند.
۲: موتور چاپ
دومین عاملی که هنگام خرید یک پرینتر چند کاره باید در نظر بگیرید، تکنولوژی چاپ دستگاه است. جوهرافشان یا لیزری؟ مسئله این است. پرینترهای جوهرافشان مزایای بسیاری دارند.کارتریج‌های تعویضی ارزان‌تر از لیزری هستند. پرینترهای جوهرافشان معمولاً قیمت کم‌تری دارند و فضای کمتری را اشغال می‌کنند. همچنین پرینترهای جوهرافشان به طور معمول توانایی تطبیق بیشتری با رسانه‌های چاپی دارند. با این حال، پرینترهای لیزری چند مزیت خاص خود را دارند. کیفیت چاپ به طور معمول بهترتر است و چاپ آن‌ها، در طولانی مدت، معمولاً ارزان‌تر خواهد بود. پرینترهای لیزری کم صداتر هستند. اما تقریباً همیشه بزرگ‌تر از همتایان جوهرافشان خود بوده و فضای بیشتری اشغال می‌کنند.
۳: ویژگی‌های اسکن
اگرچه برخی سازمان‌ها فقط گاهی به یک پرینتر چندکاره برای اسکن کردن اسناد تکیه می‌کنند، اما سایر شرکت‌ها برای اسکن اسناد متعدد چند صفحه‌ای خود به چنین دستگاه‌های وابسته هستند. هنگام انتخاب باید نیازهای خود را در نظر بگیرید. اگر لازم است مدارک چند صفحه‌ای را به طور مرتب اسکن کنید، برای خرید یک پرینتر تخصصی که دارای یک فیدر خودکار است، اقدام نمایید. قابلیت لود کردن چندین صفحه به طور همزمان در بخش تغذیه سند دستگاه، برخلاف باز کردن هر یک از صفحات به صورت جداگانه، در هر ماه زمان قابل‌توجهی را صرفه‌جویی خواهد کرد. اگر تاکید و حساسیت زیادی برای اسکن کردن دارید، باید مدل‌هایی را خریداری کنید که توانایی اسکن با رزولوشن بالا را داشته باشند و  حتما  از خریداری مدل‌هایی که اسناد اسکن شده را در رزولوشن اسکن حداقل DPI ۶۰۰ * ۱۲۰۰ (نقطه بر اینچ) و ۲۴ بیت اسکن می‌کنند، اجتناب کنید. هرچه اطلاعات DPI بالاتر باشد، تصاویر اسکن کننده واضح تر ظاهر خواهند شد. اگر به طور مرتب به اسکن کردن اسناد و یا عکس‌های غیر متعارف نیاز دارید، دنبال مدل‌هایی بگردید که اسکنر  تخت داشته باشند. خوشبختانه، بسیاری از تولیدکنندگان پرینترهای چندکاره (از جمله Epson،Brother، HP، و Lexmark) مدل‌های تختی را تولید می‌کنند که فیدرهای سند خودکار نیز دارند.
۴: رزولوشن چاپ
هنگامی که کیفیت چاپ اولویت اول است، توجه ویژه‌ای به رزولوشون چاپ سیاه و سفید و رنگی پرینتر چندکاره داشته باشید. کیفیت چاپ به طور معمول توسط DPI سنجیده می‌شود. هر چه عدد آن بیشتر باشد، کیفیت بهتر خواهد بود.  پرینترهای جوهر افشان ارزان قیمت به طور معمول در حالت سیاه  و سفید DPI ۶۰۰ * ۶۰۰ تولید می‌کنند در حالی که سایر مدل‌ها تا DPI ۱۲۰۰ x ۱۲۰۰  را نیز تولید می‌کند.  قابلیت‌های رنگی پرینتر جوهر افشان ارزان، اغلب از DPI ۴۸۰۰ *1200 آغاز می‌شوند. کیفیت چاپ سیاه و سفید پرینترهای لیزری تقریباً همیشه از ماشین‌های جوهر افشان فراتر رفته است، پرینترهای لیزری حداقل DPI ۱۲۰۰ * ۱۲۰۰  تولید می کنند. کیفیت چاپ رنگی پرینترهای لیزری می‌تواند گمراه‌کننده باشد. اگرچه معمولا به اندازه چاپ رنگی پرینترهای جوهرافشان نیستند، رزولوشن رنگی سیستم‌های لیزری ۱۲۰۰ * ۶۰۰ است، که باید برای اغلب نیازهای شرکت قابل‌قبول باشد. هنگامی که مدل خاصی از پرینت را در نظر دارید، تقریبا در تمام مغازه‌ها می‌توانید یک نمونه را تست کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت استراتژی تولیدکنندگان در لیست مشخصات پرینتر چندکاره است. زمانی که تولیدکنندگان در توصیف یک مدل به بالاترین کیفیت چاپ اشاره می‌کنند، سرعت چاپ آن مدل تقریبا همیشه پایین خواهد بود.
۵: عملکرد چاپ / چرخه‌های وظیفه
سرعت چاپ تقریبا برای هر سازمانی مهم است.  بسته به این که یک سازمان به طور منظم گزارش‌های طولانی‌ تهیه کند و یا گزارش‌های کوتاهی برای مشتریان چاپ کند، تاخیرات چاپ و عملکرد کند صفحات می‌تواند خسته‌کننده و پر هزینه باشد. پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری سطح ورودی دارای سرعت ۲۰ تا ۳۰ صفحه در دقیقه برای صفحات سیاه و سفید هستند. چاپ رنگی به خصوص بر روی ماشین‌های جوهرافشان مدت بیشتری برای تولید می‌خواهد. با این حال، به خاطر داشته باشید که تولیدکنندگان معمولا هنگام لیست کردن حداکثر صفحات در دقیقه، کیفیت چاپ حالت جوهرافشان را ذکر می‌کنند. پرینترهای لیزری معمولا چاپ‌های با کیفیت را با سرعت بیشتری تولید می‌کنند. علاوه بر این، تولیدکنندگان معمولا صفحه بر دقیقه را پس از چاپ صفحه اول لیست می‌کنند. اکثر پرینترهای لیزری صفحه اول را سریع‌تر از پرینترهای جوهر افشان تولید می‌کنند.  چرخه‌های وظیفه نیز باید در نظر گرفته شوند. ماشینی که برای ۲۵۰۰ چاپ در هر ماه برنامه‌ریزی شده‌است، نیاز به تغییر کارتریج مکرر دارد و اگر  در محیطی استفاده شود که در آن ۵۰۰۰ چاپ یا بیشتر در یک ماه نیاز است، احتمالا عمر خدمت‌رسانی کوتاه‌تری خواهد داشت. عملکرد دستگاه را با دقت مطابق با میزان پیشنهادی ماهانه یا رتبه چرخه وظیفه مطابقت دهید.
پرینتر های چندکاره ریکو علاوه بر قابلیت چاپ، امکان کپی، فکس و اسکن را نیز برای شما فراهم میکند. سرعت چاپ این پرینتر ها میانگین  برابر ۲۸ برگ در دقیقه است. به همین علت گزینه مناسبی برای استفاده در محیط‌های اداری و دفاتر کاری با حجم کاری متوسط است. این پرینتر صفحات چاپ شده با رنگ مشکی را بسیار عمیق چاپ میکند. به همین دلیل برای چاپ مقالات، پایان نامه‌ها و اسناد بسیار مناسب می باشد. مهمترین ویژگی که سبب تمایز این پرینتر نسبت به دستگاه های همرده خود میشود این است که مهم نیست چند برگه را بطور متواتر چاپ کند. در همه آنها و کیفیت و متون چاپ شده پررنگ مشهود می باشد.

تعمیرات پرینتر ریکو

تعمیرات پرینتر چندکاره ریکو یکی دیگر از خدمات تخصصی ارائه شده درشرکت فنی مهندسی دکتر تک می‌باشد که با رعایت تمامی پارامترهای ضروری و تخصصی این حوزه انجام می‌پذیرد.
اگر شما نیز دارنده یکی از دستگاه های کپی همه کاره توشیبا هستید و یا قصد خرید یکی از آنها را دارید خواندن این مطلب درباره مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا به شما توصیه می شود. در این مقاله بر آنیم تا شما کاربران گرامی را با مزیت دستگاه کپی همه کاره توشیبا آشنا سازیم.
خواندن این مدل از دستگاه کپی با نام همه کاره از آن روست که دستگاه های متعدد در درون یک دستگاه جای داده شده است و برای مثال یک دستگاه کپی قابلیت پرینت، فکس، کپی و اسکن را بصورت یکجا دارد. بدیهی است که کار با چنین دستگاهی تنها برای آندسته از افرادی مفید خواهد بود که از فعالان حرفه‌ای تجهیزات چاپ هستند و یا فعالیت‌های شغلی آنان به نحوی با چاپ و کپی گرفتن گره خورده است. تهیه این دستگاه‌ها توسط کاربران عادی و خانگی، کار چندان عاقلانه‌ای نیست زیرا این قسم از دستگاه‌های کپی تنها برای کاربری‌های حرفه‌ای طراحی شده و از سوی دیگر فضای بالایی اشغال می‌کنند.

پرینتر کنون یکی دیگر از محصولاتی است که در کمپانی بزرگ کنون تولید می شود. به طور کلی پرینتر از جمله دستگاه های الکترونیکی است که در دنیای امروز، کاربرد های گوناگونی دارد.

پرینتر های چند کاره لیزری:

خرید این مدل از پرینتر 4 کاره کانن، اگرچه در وهله نخست گران به نظر می‌آید اما به دلیل پایین بودن میزان مواد مصرفی، در قیاس با سایر پرینترها، کاملاً مقرون‌بصرفه و اقتصادی هستند. این مدل از پرینتر، از نظر هزینه‌های چاپ در حجم بالا کاملا به صرفه‌تر هستند. فرآیند چاپ توسط این دستگاه‌ها با استفاده از پودری انجام می‌پذیرد که در میان کارشناسان و کاربران با عنوان تونر از آن یاد می‌شود. به طور کلی، تونر در قیاس با جوهر –که در پرینترهای جوهرافشان استفاده می‌شود- عمر طولانی‌تری دارد. نکته آخر آنکه سرعت خروجی پرینترهای لیزری بسیار بیشتر از انواع دیگر است.

پرینترهای چند کاره جوهرافشان:

این مدل از پرینتر 4 کاره کانن، از رایج ترین انواع پرینتر های موجود در بازار هستند که از رنگ مایع استفاده می‌کنند و با پاشیدن قطرات متغیر رنگ بر روی رسانه چاپی باعث ایجاد شکل مورد نظر می شوند. این مدل از پرینترهای 4 کاره، علی‌رغم قیمت ارزانی که در قیاس با سایر مدلهای پرینترها دارند، در میزان تکثیر بالا به صرفه نیستند زیرا تعداد خروجی آنها بسیار کمتر از خروجی چاپگرهای لیزری است. بد نیست بدانید که این مدل پرینتر 4 کاره کانن بیشتر برای چاپ عکس استفاده می شوند.

پرینتر چندکاره اچ پی

 

پرینتر چندکاره HP که از آن با نام All in one نیز یاد می‌شود، در واقع نوعی از پرینتر است که علاوه بر چاپ اسناد، توانایی اسکن، فکس و کپی ر ا نیز دارد. پرینترهای چند کاره اچ پی صرف‌نظر از اینکه لیزری باشند یا تونری، قیمت نسبتاً بالاتری در قیاس با پرینترهای جوهری دارند. با این وجود نمی‌توان این گرانی را برای آنها یک عیب به شمار آورد زیرا قیمت این دستگاه‌ها به نسبت امکانات و کارایی‌شان بسیار مناسب است. ضمن آنکه مزایای دیگری چون بصرفه بودن از نظر هزینه های چاپ، سرعت خروجی بالاتر و عمر مفید طولانی‌تر نیز به آنها برتری بخشیده است. در کل پرینتر چندکاره HP برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک مناسب است. از این رو اگر کاربری شما با عملکرد این دستگاه همسوست می توانید خرید پرینتر چندکاره را در اولویت قرار دهید. در این مقاله بر آنیم تا شما کاربران گرامی را با مزایای پرینتر چندکاره HP آشنا سازیم. اگر شما نیز دارنده یکی از دستگاه پرینترهای چندکاره اچ پی هستید و یا قصد خرید یکی از آنها را دارید خواندن این مطلب درباره مزایای پرینتر همه کاره اچ پی به شما توصیه می شود.
صرفه‌جویی در هزینه:
یکی از مزایای پرینتر چندکاره HP صرفه جویی در هزینه‌ها است. در نظر داشته باشید که اگر یک کاربر بخواهد تک تک دستگاه‌های فکس، پرینتر، کپی و اسکن را جداگانه تهیه کند ناچار به صرف هزینه بسیار خواهد بود. اما با خرید یک پرینتر چندکاره می‌تواند در این هزینه صرفه‌جویی کرده و تمامی آنها را یکجا داشته باشد.
نظم‌دهی:
یکی دیگر از مزایای پرینتر چندکاره HP آن است که برای روشن کردن آن تنها نیاز به یک سیم است. این در حالی است که اگر کاربر پرنیتر چندکاره در اختیار نداشت ناچار بود که سیم‌های مختلفی را به برق بزند. استفاده از چاپگر همه کاره نه تنها تراکم کابل را کاهش می دهد بلکه سبب مصرف برق پایین تر نیز می‌شود.
صرفه جویی در فضا:
پرینتر چندکاره اچ پی به دلیل جمع‌وجور بودن نیاز به فضای چندانی ندارد. در اماکن اداری به دلیل کمبود فضا وجود یک چاپگر چند منظوره بسیار مفید خواهد بود زیرا سبب صرفه‌جویی در فضا و نظم‌بخشی به آن میشود. در صورت استفاده از پرینتر چندکاره، نیازی به اختصاص فضای فراوان جهت دستگاههای مختلف –نظیر پرینتر، فکس، کپی و ..- نیست و تمامی آنها در فضایی کم و در یک دستگاه جای داده می‌شوند.
سرعت و انعطاف‌پذیری:
مزیت دیگر پرینترهای چندکاره آن است که سریعتر از پرینترهای لیزری یا سایر پرینترها کار می‌کنند. بعضی از پرینترهای چندکاره می‌توانند فکس ها، اسناد چاپی، اسکن تصاویر و کپی‎ها را همزمان ارسال کنند که این موضوع سبب افزایش سرعت در کار با این دستگاه‌ها شده است.