شرکت فنی مهندسی سمیرغ نت پاسارگاد با نام تجاری دکتر تک به شماره ثبت 24213

بازیابی اطلاعات فلش

یکی از ابزارهای پرکاربرد در دنیای امروزی، فلش ها یا همان فلش مموری‌ها هستند. Flash Drive ها با نام های دیگری چون Pen drive ، thumb drive و jump drive نیز شناخته می شوند. فلش مموری‌ها، همانگونه که می‌دانید، برای ذخیره کردن اطلاعات و جابجایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها، بر خلاف درایو نوری یا یک هارد دیسک معمولی قطعات متحرک ندارند و برای وصل شدن به پورت های کامپیوتر عمدتاً ازUSB-Type  استفاده می‌کنند.
اتفاقی که گاه در این میان برای فلش ها افتاده و کاربر را به دردسر می‌اندازد، حذف شدن اطلاعات ذخیره شده در فلش است. در برخی شرایط، اطلاعات ذخیره شده در فلش، خواسته یا ناخواسته حذف شده و از بین می‌روند. در این وضعیت، تنها راه موجود برای بازگرداندن اطلاعات، بازیابی اطلاعات فلش است. برای بازیابی اطلاعات فلش، راه‌های متفاوتی نظیر بازیابی اطلاعات با نرم افزار، ابزار ریکاوری نظیر pc3000 و … وجود دارد. در بخش‌های آتی شیوه‌های موجود برای بازیابی اطلاعات فلش شرح داده خواهد شد. شایان ذکر است خدمات مرتبط با این سرویس با حضور در مرکز تخصصی هارددیسک ریکاوری قابل دریافت است.

علل خرابی و خوانده نشدن فلش مموری

ایرادات بسیاری ممکن است در حافظه فلش ایجاد شده و سبب از دست رفتن اطلاعات این ابزار شود. بروز اشکال در فلش مموری سبب می‌گردد تا پس از وصل کردن آن به رم ریدر و یا پورت USB، این ابزار دیتکت نشده و اطلاعات آن خوانده نشود. در این شرایط ممکن است اطلاعات از دست رفته و نیاز به بازیابی اطلاعات فلش مموری باشد. در برخی شرایط نیز به دلیل شدت آسیب وارد شده امکان بازیابی اطلاعات وجود نخواهد داشت. برخی از عواملی که سبب خرابی و خوانده نشدن فلش مموری می‌گردند عبارتند از: خرابی فرم ویر، خرابی پین های اتصال، سوختن کنترلر مموری فلش، شکستگی رابط اتصال به کامپیوتر، خرابی های سخت افزاری دیگر مانند خازن ها، فیوز ها ، کریستال و… ، شکستگی برد اصل کول دیسک و یا مموری و یا ترک بر داشتن بر اثر فشار و …

برای بازیابی اطلاعات خود می توانید از یکی از راه های زیر با دکتر تک ارتباط برقرار کنید.

تیم متخصص دکتر تک با داشتن تجربه ی تخصصی، مشاوره ای کامل با توجه به شرایط و نیاز های شما و مراکز شما ارائه خواهد داد.